Zaznacz stronę

Sztukateria może być stosowana w różnych pomieszczeniach, zarówno w domach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. W zależności od stylu i rodzaju sztukaterii, można ją zastosować w różnych pomieszczeniach, aby dodać im elegancji i wyrafinowania.

Wnętrza, do których często stosuje się sztukaterię, to przede wszystkim:

  1. Salon – gzymsy, rozety, płaskorzeźby i kolumny dodają salonowi elegancji i luksusu.
  2. Sypialnia – subtelne ozdoby w postaci rozet czy reliefów na suficie czy delikatne sztukaterie na ścianach nadają sypialni romantycznego i eleganckiego charakteru.
  3. Jadalnia – klasyczne, stylowe kolumny lub gzymsy są doskonałym rozwiązaniem dla jadalni, szczególnie jeśli urządzamy ją w stylu tradycyjnym.
  4. Hol lub przedpokój – duże rozety, kolumny i gzymsy dodają pomieszczeniom wizualnego podziału i charakteru, co jest szczególnie ważne w holach lub przedpokojach, gdzie często brakuje mebli i dekoracji.
  5. Gabinet – subtelne sztukaterie lub płaskorzeźby mogą dodać gabinetowi wyjątkowego charakteru i klimatu.
  6. Sale weselne i reprezentacyjne – w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym warto zastosować sztukaterię, która dodaje im wyjątkowego, eleganckiego charakteru.

Wszystko zależy od preferencji właściciela oraz stylu wnętrza, ale sztukateria może być zastosowana praktycznie w każdym pomieszczeniu, jeśli tylko zostanie dobrze dobrana i wykonana.

Pełną ofertę sklepu znajdziesz na: https://podlogi24.net/sztukaterie-o_c_494_1.htmlsklep z podłogami